Jakie lustro wybrać do łazienki?

Lustro, choć często niedoceniane, stanowi niezwykle istotny element łazienki. Wybór odpowiedniego rodzaju lustra oraz jego prawidłowe umiejscowienie, potrafi nadać łazience nie tylko estetyczny charakter, ale również zręcznie uzupełnić ewentualne braki, a nawet rewolucyjnie zmienić funkcjonalność łazienki. Przyjrzyjmy się zatem trzem różnym propozycjom pod kątem ich potencjalnych możliwości aranżacyjnych!

1. Lustro dekoracyjne - ozdoba, która wyróżnia

Lustro dekoracyjne to prawdziwy hit! Występuje w różnych kształtach, począwszy od zwykłego prostokątnego, przez okrągłe i owalne, a skończywszy na asymetrycznym. Kolejny element, który będzie miał wpływ na efekt wizualny to rama lub jej brak. Wybór w głównej mierze zależy od Twojego gustu i stylu wnętrza. Pamiętaj jednak o umiejętnym umieszczeniu lustra, zachowując odstęp od ścian i sufitu. To prosty trik, który sprawi, że lustro będzie prezentować się znacznie lepiej. Lustro dekoracyjne to także idealny sposób, aby podkreślić ozdobną ścianę za nim, np. w formie tapety lub płytek.

2. Lustro klejone do ściany - optyczne powiększenie przestrzeni

Jeśli Twoja łazienka ma ograniczoną przestrzeń, lustro klejone do ściany to doskonałe rozwiązanie! Im większa tafla lustra, tym bardziej powiększy ono optycznie przestrzeń. Lustro może wykraczać poza strefę umywalki, doskonale sprawdzi się też przy skosach czy nieregularnych ścianach. Kluczowe jest dopasowanie układu i wielkości lustra do linii fug w płytkach. Jeśli chcesz uzyskać efekt „wow”, przedłuż lustro aż do linii blatu. Pamiętaj jednak, że takie rozwiązanie będzie wymagało częstszego sprzątania.

3. Szafka z lustrzanym frontem - funkcjonalność na pierwszym miejscu

Szafka z frontem w formie lustra stanowi doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy w Twojej łazience brakuje miejsca do przechowywania. Zawieszenie kilku szafek obok siebie pozwala zwiększyć dostępną przestrzeń na przechowywanie, a tym samym powiększyć powierzchnię lustra. W sytuacji, gdy umywalka sąsiaduje z toaletą, istnieje także możliwość zintegrowania zabudowy, tworząc efekt jednej tafli lustra, z ukrytym miejscem na kosmetyki. To nie tylko funkcjonalne, lecz również eleganckie rozwiązanie.

Zainspiruj się i wybierz lustro, które najlepiej wpasuje się do Twojej łazienki, uwzględniając jej styl, metraż oraz potrzeby funkcjonalne domowników.

Utknął_ś w martwym punkcie aranżacji? Nie czekaj! Sprawdź sklep i odmień swoje wnętrze już dziś 🙂

Podobne wpisy