3 sposoby na czerwień w Twoim wnętrzu

Sprawdź, z czym ją łączyć!

Czerwień w aranżacjach uchodzi za niedostępną pannę, którą trudno okiełznać. W końcu od wieków kojarzy się z miłością, namiętnością i władzą. Ale często zapominamy, że ma ona niejeden odcień. Przecież możemy wybierać od tych żywych, rubinowych przez wpadające w róż maliny, pomarańcze aż po przygaszone cegły. Już czas przejąć kontrolę nad czerwienią!

Sposób 1: Czerwony kolor na ścianach – co do niego pasuje?

Unikaj malowania wszystkich ścian w pomieszczeniu na tak przykuwający uwagę kolor. Na dwie wybrane lub jedną z nich możesz pozwolić sobie wtedy, gdy Twoje wnętrze jest jasne i przestronne. Odpuść np. karmazyn, który dla ludzkiego umysłu jest bardzo stymulujący i po jakimś czasie może nawet powodować uczucie rozdrażnienia. Wybierz odcienie bordo lub masali i połącz z meblami z jasnego drewna lub podłogą z desek. Czerwień na ścianach doskonale prezentuje się także w towarzystwie szarości i beżu.

Jeśli marzą Ci się na ścianie tylko czerwone elementy, świetnym rozwiązaniem będzie tapeta. Zwróć uwagę na florystyczne lub geometryczne wzory namalowane na białym, szarym lub beżowym tle. W kuchni lub w łazience możesz wprowadzić małe, czerwone kafelki ułożone w jodełkę lub coraz bardziej popularną rybią łuskę.

Sposób 2: Czerwone akcenty we wnętrzu

Jeśli zamiast stawiać na czerwone ściany, wolisz zacząć od mniejszych elementów – wybierz fotel lub sofę obitą czerwonym welurem. Będą znakomicie prezentować się ozdobione miękkimi poduszkami w kolorach oliwkowej zieleni, beżu, złota, błękitu czy granatu. Pojedynczy element w żywym kolorze doda pomieszczeniu dekadencji i przełamie każdą monochromatyczną aranżację. 

Czerwone meble wspaniale zaprezentują się w towarzystwie szarych dodatków, ciepłego drewna i zielonych roślin. Czerwone krzesła czy hokery świetnie uzupełnią wnętrze kuchni. W zależności z czym je połączysz, możesz z powodzeniem stworzyć wnętrze w stylu modernistycznym, industrialnym, eklektycznym, jak i minimalistycznym.

Sposób 3: Tekstylia i dodatki w kolorze czerwonym

Najbezpieczniejszą opcją są elementy dekoracyjne. Jeśli chodzi o tekstylia trafnym wyborem okażą się atłasowe poduszki, miękkie pledy czy narzuty, satynowe pościele i dywany. Jeśli nie chcesz czerwieni we wnętrzu przez cały rok, przygotuj komplet tekstyliów i wyciągaj go tylko w okresie jesienno-zimowym, kiedy świąteczny klimat wiedzie prym.

Jeśli w swoim pomieszczeniu masz już czerwone elementy – jak np. sofa czy regał – całości dopełni obraz na ścianie z elementami w tym samym odcieniu. Natomiast w jadalni sprawdzą się czerwone lampy, wazony, donice lub małe rzeźby. Za to w kuchni możesz postawić na designerskie sprzęty, które postawisz na blacie.

Jak widzisz czerwień w swoim wnętrzu? Jesteś na tak?

Podobne wpisy