Projekt kompleksowy

SPOTKANIE

Zaczynamy! Na początku dokładnie omówimy Twoje wymagania i oczekiwania. Poproszę Cię również o przesłanie inspiracji oraz wszelkich materiałów, dzięki którym lepiej zrozumiem Twoje potrzeby. Przed spotkaniem otrzymasz ode mnie ankietę do wypełnienia, dzięki której łatwiej będzie nam się porozumieć. Podpiszemy również umowę.

INWENTARYZACJA

Jest to dokładny pomiar wnętrza wraz ze wszystkimi instalacjami. Jeśli jest to wnętrze do remontu to już przy pierwszym spotkaniu wykonuję inwentaryzację. Jeśli mieszkanie jest dopiero w budowie, tworzę projekt w oparciu o rzuty deweloperskie (a kiedy można już wejść do mieszkania, mierzę wnętrze i weryfikuję zgodność z projektem). Inwentaryzacja jest możliwa do wykonania tylko na terenie Warszawy.

UKŁADY FUNKCJONALNE

Są to czarno-białe rzuty linearne z ustawieniem mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Rysunki są dokładnie zwymiarowane i opisane, tak aby układ i koncepcja były czytelne. W zależności od możliwości wnętrza otrzymasz 2-4 układy funkcjonalne.

WIZUALIZACJE

Ta część projektu najbardziej cieszy oko i najwięcej wyjaśnia. Są to widoki 3D wyrenderowane w programie graficznym. W zależności od pomieszczenia, otrzymasz 2-4 ujęcia na każde pomieszczenie.

RYSUNKI WYKONAWCZE

Ten etap zawiera wszystkie niezbędne rysunki techniczne, abyś bez problemu mógł zrealizować projekt. Zestaw rysunków zawiera:
• finalną aranżację wnętrza,
• lokalizację punktów elektrycznych oraz oświetlenia,
• umiejscowienie instalacji wodno-kanalizacyjnej,
• rzut posadzek i sufitów,
• widoki wszystkich ścian z oznaczeniem elektryki,
• rozkład płytek podłogowych i ściennych,
• rzut z umiejscowieniem okładzin ściennych (farby, tapety, panele ścienne) oraz listew przypodłogowych,
• szczegółowe rysunki mebli i zabudów wykonywanych na zamówienie.

KOSZTORYS

Jest to zestawienie elementów wyposażenia wnętrz. W skład kosztorysu wchodzą wszystkie meble ruchome, elementy wyposażenia wnętrz (typu oświetlenie, dywany itp.) oraz okładziny ścian i podłóg (płytki ścienne, panele podłogowe, tapety itp.). Kosztorys nie zawiera materiałów budowlanych (np. gładzie, kleje do płytek, podkłady do paneli itp.).